Bezpieczna Polska

Kampania społeczna Bezpieczna Polska powstała z potrzeby dzielenia się wiedzą i umiejętnościami ratowania życia i zdrowia. Koncentrujemy się na organizacji praktycznych kursów pierwszej pomocy dla firm i instytucji. Udowadniamy, że nie trzeba być zawodowym ratownikiem medycznym, aby nieść pomoc. Wystarczy opanowanie prostych umiejętności. To najważniejszy krok - wypiera lęk, a kursant nabiera pewności swoich działań. Jest to również nadrzędna idea, którą chcemy szerzyć w ramach kampanii.

Naszym marzeniem jest, by w firmach oraz obiektach użyteczności publicznej było tyle samo apteczek i instrukcji pierwszej pomocy, co gaśnic.

Misja

Udzielenie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia to obowiązek. Praktyka jednak wskazuje, że gdy niedoświadczona osoba staje naprzeciw poszkodowanego z nagłym zatrzymaniem krążenia czy z poważnym urazem – pojawia się problem. Strach, że zamiast nieść pomoc, podjęte działania pogorszą sytuację. Tymczasem czyjeś życie lub zdrowie może zależeć od tego, co zrobi lub czego nie zrobi świadek zdarzenia. Ratownicy medyczni mogą nie zdążyć na ratunek.

manekin

Dane jasno wskazują: tylko w 2015 roku w zakładach pracy doszło do ponad 87 500 wypadków (GUS). Z kolei w placówkach oświatowych w roku szkolnym 2014/2015 doszło łącznie do ponad 71 000 tego typu zdarzeń (CIE). To oznacza, że tylko w tym jednym roku, dziennie uległo wypadkom aż 434 osoby. Tak przynajmniej wskazują oficjalne statystyki, rzeczywista liczba może być jeszcze wyższa. Razem możemy sprawić, że ich skutki będą możliwie łagodne.

Organizatorem akcji Bezpieczna Polska jest Fundacja Naturalny Rozwój, we współpracy z uznanymi organizatorami kursów pierwszej pomocy i ratownikami medycznymi z całego kraju. Firmy i instytucje, których reprezentanci przejdą szkolenie lub zdecydują się na organizację profesjonalnego systemu pierwszej pomocy, zostaną umieszczone na wirtualnej mapie Bezpiecznej Polski.

Pokażmy, ilu nas jest!

Dlaczego warto?

Opanujesz umiejętności pozwalające uratować ludzkie życie oraz niezbędną, aktualną dawkę wiedzy teoretycznej

Oswoisz lęk, który zawsze towarzyszy sytuacjom zagrożenia

Zbudujesz wizerunek pracodawcy, który dba o życie i zdrowie pracowników

W Twojej firmie/instytucji będzie po prostu bezpieczniej

Otrzymasz bezpłatną promocję firmy lub instytucji - zostanie umieszczona na wirtualnej mapie Bezpiecznej Polski

Będziesz mieć wkład w propagowaniu idei szerzenia wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy

Będziesz gotowy nieść pomoc

Otrzymasz renomowany certyfikat ukończenia kursu

Spełnisz wymogi prawne

Trzymaj rękę na pulsie

Informacje o zmianach w przepisach prawnych, porady z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz aktualności dotyczące kampani Bezpieczna Polska prosto na Twój adres e-mail. Nie wysyłamy spamu ani reklam.

O Szkoleniu

Kursy pierwszej pomocy organizowane w ramach kampanii Bezpieczna Polska prowadzone są przez doświadczonych ratowników medycznych, instruktorów pierwszej pomocy, lekarzy oraz pielęgniarki systemu. Są odpowiedzią na potrzeby wynikające z zapisów prawa pracy, a także otoczenia instytucji.

Głównym założeniem szkoleń jest przekazanie maksymalnie praktycznych umiejętności, które mają zastosowanie w środowisku kursantów. Program opracowywany jest na podstawie aktualnych wytycznych międzynarodowych organizacji koncentrujących się na ujednoliceniu rekomendacji dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy jak m.in. ILCOR, EFR czy Europejskiej Rady Resuscytacji.

Podczas szkolenia, każdy uczestnik uczy się samodzielnie przeprowadzać tradycyjną resuscytację oraz z użyciem defibrylatora. Każdy uczy się także układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i reagować na najczęstsze sytuacje: nagłe zatrzymanie krążenia, udar, urazy, padaczka, omdlenia. Szczegółowy program dostosowany jest do wiedzy i potrzeb kursantów.

Pomagamy także w przygotowaniu sprawnie funkcjonujących systemów pierwszej pomocy. Ponieważ nie istnieje jedno rozwiązanie idealne dla wszystkich, opracowanie rozwiązania poprzedza analiza m.in. możliwych zagrożeń oraz zapotrzebowania na środki pierwszej pomocy w firmie czy instytucji. Pomagamy także w określeniu wymagań stawianych zakładowej grupie ratowniczej oraz przeprowadzamy szkolenia zgodne ze standardami kampanii Bezpieczna Polska.


Szkolenia w ramach kampanii BEZPIECZNA POLSKA to:
Intensywny czterogodzinny kurs
Zajęcia z wykwalifikowaną kadrą instruktorską
Minimum 50% czasu szkolenia poświęcone praktyce
Certyfikaty dla uczestników ważne dwa lata

Kontakt

Skontaktuj się z nami. Firmy i instytucje, które pomyślnie przejdą proces certyfikacji, otrzymają certyfikat Bezpiecznej Polski!
Przeprowadzimy wstępny audyt, dopasujemy program szkolenia do potrzeb uczestników. Pomożemy także zorganizować punkt udzielania pierwszej pomocy. Zatrzymanie krążenia na dłużej niż cztery minuty grozi uszkodzeniem mózgu. Co zrobisz w tym czasie? Bądź gotowy, działaj.